Kuba je stále populárnější. Důvody jsou dva – téměř po celý rok nabízí velmi příjemné počasí, druhým důvodem jsou nižší ceny letenek. Rozhodli jste se, že vyrazíte na Kubu a užijete si místní specifickou kulturu, nádherné pláže a třeba i ochutnáte místní vyhlášený rum a doutníky? Buďte si jisti, že vás čekají nevšední zážitky. Ale pozor – vaše dovolená bude fajn jen tehdy, když si na cesty zabalíte ještě řádnou pojistku. Je garancí, že se z dovolené nevrátíte s milionovým dluhem na krku! Jak ji poznáte?

Má vyšší pojistné limity

Vybíráte-li cestovní pojištění na Kubu, zaměřte se v první řadě na výši pojistných limitů. Měly by být co nejvyšší, ideálně ve výši 5 000 000 Kč. S nižšími limity vám hrozí, že si za lékařskou péči budete muset doplácet. Za pojištění s takto vysokými limity se platí cca 20 Kč na den, což určitě není částka, kterou byste si nemohli dovolit.

kuba-dovolena.info_online_ergo_cz_01

U pojistky jsou důležité i její další podmínky. Abyste měli jistotu, že vám pojištění pomůže, přečtěte si před podpisem smlouvy podmínky cestovního pojištění. Soustřeďte se hlavně na popis pojistných událostí. Pokud budete na Kubě sportovat, měli byste se pro daný sport připojistit. Jestli je to třeba, zjistíte podle seznamu rizikových sportů, každá pojišťovna má svůj vlastní seznam. Mezi rizikové sporty patří například i jachting či sjezd na horských kolech.

kuba-dovolena.info_online_ergo_cz_02

Nezapomeňte na další připojištění

Pokud chcete pojmout dovolenou aktivně, vyplatí se vám, když si koupíte ještě úrazové pojištění. Vhodným doplňkem je také pojištění odpovědnosti. To vás bude krýt v případě, když neúmyslně někomu cizímu způsobíte škodu (majetkovou nebo na zdraví). Pojištění odpovědnosti se vyplatí nejen na cestách. Proč? Dozvíte se v tomto článku. Na Kubu budete určitě cestovat letadlem. Je žádoucí si zařídit ještě pojištění zavazadel. Koupíte si tím garanci, že vám pojišťovna vyplatí škodu za jejich zničení, poničení, zpoždění i ztrátu.

A kde koupit kvalitní pojistku levně? Doporučujeme toto pojištění do zahraničí online od ERGO pojišťovny.