Plánujete studijní pobyt, poznávací zájezd, dovolenou, nebo máte jiný důvod, proč chcete uzavřít cestovní pojištění do zahraničí? Dnes platí, že sjednat si pojistku může být jednoduché a rychlé. Příkladem může být web Porovnej24.cz, který je možností, jak využít srovnání cestovního pojištění a možnosti toho, uzavřít samotnou pojistku do několika minut. Co však v dnešní době také hraje roli, to je rozhodně i cena. Každý z nás chce to nejlevnější cestovní pojištění, které na trhu je. A to ať je vaším cílem Slovensko, Irsko, nebo třeba Německo.Co cenu ovlivňuje?

Podívejme se proto na to, co dnes vlastně cenu ovlivňuje. V první řadě je to destinace, kam míříme. Nejlevnější možností je cestovní pojištění do EU. A to hlavně proto, že dané země jsou blízké, vyspělé a obecně bezpečné. Druhou možností je cestovní pojištění mimo EU, které už může být o něco dražší. Ne však výrazně, jelikož to nemusí být nutně nebezpeční země třeba na blízkém východě, protože vyrazit lze i do celkově bezpečných Spojených států.

Cenu ovlivňuje i rozsah pojistky, který bychom také neměli podceňovat. Základ je v daném směru jasný, a to pojištění léčebných výloh. Danou ochranu lze také rozšířit, a to třeba o pojistku odpovědnosti, nebo třeba zavazadel. Obojí se hodí, ať už vyrážíme v létě, nebo naopak v zimě, kdy sjednáváme cestovní pojištění na hory. Čím větší rozsah je, tím dražší může pojistka být.

Kolik nás bude ochrana stát?

Nyní se podívejme na konkrétní čísla. Každému doporučíme sjednat nejlevnější cestovní pojištění online, jelikož jedině tak má jistotu, že nepřeplatí. V rámci EU tak může ochrana stát třeba i jednotky korun za jeden den s plnou ochranou. Případě mimoevropských destinací může cena přesahovat desetikorunu, což však stále není nic hrozného. A tak pokud sjednáte cestovní pojištění online, může ochrana v rámci pobytu stát desítky, maximálně stovky korun.