V samém srdci Evropy, v blízkosti hranic Německa, Česka a Rakouska, se nachází lesnatý hornatý masiv, který nese název Šumava. Šumava a Bavorský les (z německé strany) tvoří největší souvislý komplex lesa ve střední Evropě. Díky krásné a malebné přírodě se jí říká také zelená střecha Evropy.Návštěva Šumava představuje ideální souznění přírody, čerstvého vzduchu, odpočinku od ruchu velkoměsta a zároveň také četné sportovní vyžití. V okolí se nachází celá řada historických památek. Turisté se zde rozhodně nudit nebudou. Ubytování na Šumavě přináší celou řadu nabídek, od chatiček, hotelů a penzionů, kde splní každé vaše přání. Zkuste si rychle a jednoduše vyhledat takové ubytování, které bude odpovídat vaším požadavkům.

Levné ubytování pro každého

Pokud nejste nároční a stačí vám ubytování v horských chatičkách a boudách, pak vás dovolená rozhodně nevyjde draho. Navíc takové ubytování je velice romantické a stylové. Pokud dáváte raději přednost luxusnějšímu ubytování, zvolte hotel. Jak si vybrat hotel si najdete velice jednoduše na webových stránkách. Recenze vám mohou velice usnadnit výběr, neboť ten je skutečně více než pestrý. Záleží jen na vás, jaké umístění, služby a komfort požadujete.

Lokality, které vábí turisty

Nejoblíbenější lokality na Šumavě jsou nepochybně Lipno. Lipenská přehrada je týž nazývána jako lipenské moře. Tato údolní nádrž se nachází v chráněné údolní oblasti Šumava. Pokud se zde rozhodnete strávit dovolenou, budete si připadat jako u moře. Nádherná čistá a průzračná voda, písečné pláže, přímo vybízí k relaxaci a odpočinku.

Oblast Šumavy také zahrnuje jedno z nejkrásnějších historických měst, Český Krumlov. Ten je zároveň na seznamu památek UNESCO. Jmenujme také Kašperské hory či Ledovcová jezera.