Exotická dovolená je stále velkým lákadlem. A to hlavně pro možnost bohatého výběru destinací, ale i pro možnost užít si příjemného tepla v době, kdy je v našich končinách zima. Pokud se ptáte na otázku, kdy vyrazit na exotickou dovolenou, nemusí být odpověď úplně jednoznačná. Záleží totiž vždy na poloze konkrétní destinace. Pokud jde o ty rovníkové, potom obecně platí, že v podzimních měsících a stejně tak i začátkem léta mohou být spojeny s obdobím dešťů. Proto jsou ideálním termínem až poslední podzimní dny, celá zima a následně období prvních jarních dní. To máte jistotu, že si sovu dovolenou užijete.

Na co si dát pozor?

Období dešťů samozřejmě neznamená, že celý den, od rána do večera prší (i když někde to nemusí být výjimkou). Je třeba zkrátka počítat s tím, že několikrát denně přijde krátká a intenzivní přeháňka. Rizikem ale může být i druhá situace. A to spojená s vysokými teplotami. Ty každodenně mohou přesahovat i třicet stupňů Celsia, což v kombinaci s vysokou vzdušnou vlhkostí nemusí být vždy ideální. S tím, kam a kdy vyrazit, vám tak může pomoci magazín exdovolena.cz, který se právě na výběr správné exotické dovolené mimo jiného také specializuje. Díky tomu zvolíte přesně takovou lokalitu a takový termín, jaký vás nezklame.

Co je hitem posledních let?

Pro mnohé to mohou být i destinace, jako je třeba Maroko, popřípadě Spojené arabské emiráty. I když jsou něčím novým, za typickou exotiku je ještě považovat nelze. Správnou volbou však může být Kuba last minute, stejně jako Srí lanka, Maledivy, cenově dostupnější Kapverské ostrovy, stejně jako třeba Bahamy nebo Mauricius. To je ale jenom stručný výčet oblíbených míst, jelikož zklamat dnes nemusí třeba ano Thajsko a jeho četné ostrovní destinace, vyhlášené nádhernými plážemi a neustále se rozvíjejícím turistickým ruchem.