Jak tomu bylo již před třiceti lety, tak je tomu i dnes. Synonymem pro levnou dovolenou stále zůstává dovolená v Bulharsku i Chorvatsku, tedy pobyt u Černého a Jaderského moře. Do těchto destinací mířili již naši rodiče a prarodiče před desítkami let. I v dnešní době jsou tyto destinace stále vyhledávanými a to zejména pro dostupnou cenu.

Chorvatsko-DučeKvalita ubytování Chorvatsko i Bulharsko se za tuto dobu zásadně zvýšila. Ubytovatelé takto reagují také na zvýšené nároky svých hostů, kteří v dnešní době již nejsou ochotni tolerovat nízkou úroveň služeb či ubytování. Velmi se zapracovalo také na čistotě celých letovisek, zejména pláží. Tyto faktory zajišťují Chorvatsku i Bulharsku vracející se klientelu, tedy slušné příjmy z ubytování i v následujících letech.

Varna2Dovolená Bulharsko je často vyhledávána rodiči s malými dětmi a to zejména díky plážím s jemným pískem a především s pozvolným vstupem do moře. Cena je pro tuto klientelu také zásadním faktorem. Písčité pláže se nacházejí také v Itálii, Řecku, Španělsku a mnoha dalších destinacích v okolí Středozemního moře. Cena ubytování v těchto destinacích je ovšem zásadně vyšší, což si ne každá rodina může dovolit. Na dovolenou do Bulharska často míří také senioři a to z podobných důvodů jako rodiny s dětmi. Do Bulharska ovšem jezdí i mladší generace, která vybírá z nabídky větších letovisek, které nabízejí i spoustu večerní či noční zábavy.

V Chorvatsku i Bulharsku je možné vybírat z bohaté nabídky ubytování napříč celým pobřežím. Ubytování je zde nejčastěji poskytováno v apartmánech a hotelech. Dostupné jsou dále také penziony, rezidence a v Chorvatsku také kempy, chaty či robinsonády.

Za slušný peníz tedy seženete kvalitní letní dovolenou, na kterou budete dlouho vzpomínat! Nezapomeňte však svou dovolenou rezervovat včas, o tyto destinace je v posledních letech nebývalý zájem. Nabídky last minute ubytování již nabízejí pouze zlomek z původního výběru ubytovacích kapacit v těchto destinacích a to zejména ubytovací kapacity, o které je menší zájem.